(067) 218-99-88   
(093) 069-22-53
Який щебінь потрібний для укладання тротуарної плитки?
07.03.2023 0

Щоб якісно облаштувати доріжку чи майданчик у дворі з тротуарної плитки, важливо ретельно підготувати основу. Для цього зазвичай стелять подушку із щебеню або заливають не дуже товстий шар бетону. Укладання тротуарної плитки дозволяє створювати різні варіанти колірних композицій на майданчиках, але для забезпечення довговічності матеріалу потрібно правильно визначити, який вибрати щебінь для тротуарної плитки у конкретних випадках.

Підготовка та етапи укладання плитки

Насамперед необхідно грамотно розмітити територію, де буде облаштовано доріжку або майданчик. Для цього потрібно визначити напрямок водовідведення та сумарне навантаження, яке діятиме на проектовану конструкцію.

Облаштування системи водовідведення – це перше питання, яке потрібно вирішити. По-перше, проектувати доріжку чи майданчик потрібно так, щоб був невеликий ухил (близько 1 см на 1 метр) у бік від будівель. Ухили можуть бути поздовжніми та поперечними – це залежить від особливостей місцевості. Систему водовідведення можна спрямовувати в дощовий лоток або просто у відкритий ґрунт. По-друге, потрібно правильно розраховувати висоту основи – верхня поверхня тротуарних плиток має бути щонайменше на 1 сантиметр вище, ніж рівень землі. Тільки в цьому випадку після дощу вода відразу стікатиме з плитки на газон. В іншому випадку доріжки чи майданчики завжди будуть брудними.

Важливим моментом є визначення навантаження на доріжку. Цей параметр сильно впливає на тип основи, яку потрібно облаштовувати. Якщо ви плануєте просто облаштувати вузьку пішохідну доріжку, можна просто зробити подушку з піску. Якщо ж по обладнаному майданчику регулярно їздитимуть автомобілі або інша важка техніка, то піщаної основи буде недостатньо – в даному випадку підходить більш жорсткий будматеріал. Для цього використовують щебінь під тротуарну плитку чи заливають шар бетонного розчину невеликої товщини. Перший варіант більш доцільний, якщо у дворі буде невеликий легковий автомобіль. Але якщо ж по доріжці їздитиме мінівен або вантажне авто, то краще використовувати Бетон Бетон  під основу.

Особливості кладки тротуарної плитки

Технологія облаштування доріжки чи майданчика із тротуарної плитки досить проста. Для початку потрібно викопати місце в ґрунті на певну глибину, щоб підготувати міцну основу. Щоб створити рівну поверхню під час укладання плитки, можна скористатися спеціальними напрямними. Кожен варіант конструкції доріжок має свої особливості підготовки основи:

  • Якщо ви робите просту пішохідну доріжку, то досить піщаної подушки товщиною 5-7 см. Після того як ви розсипаєте будівельний пісок, потрібно ретельно його ущільнити (для цього рекомендується полити невеликою кількістю води та скористатися трамбувальником або віброплитою).
  • Якщо ви облаштовуєте автомобільну доріжку та заливаєте бетон, то важливо також встеляти подушку з піску та робити армування, інакше ходіння ґрунту може призвести до руйнування основи та самого майданчика з тротуарної плитки. Для цього можна використовувати цемент М400. Бетонну суміш потрібно заливати завтовшки 10-12 см.
  • Якщо в якості основи ви вирішили використати щебінь, то піщана подушка повинна бути в товщину 10 см, а шар щебеня – від 10 до 20 см (залежить від навантаження, яке діятиме на майданчик). Що стосується розміру або фракції щебеню, то найбільш оптимально використовувати відсів від 5 до 20 мм, оскільки його досить легко ущільнювати.

Також важливо облаштувати подушку під тротуарну плитку, що укладається поверх бетону або щебеневого відсіву. При цьому рекомендується додатково настелити під пісок геотекстиль. Крім піщаного вироблення, можна використовувати сухі суміші або гранітний відсів. Товщина такої подушки – 3-4 см. Пісок також потрібно ущільнити. Після цього вже можна приступати безпосередньо до укладання тротуарної плитки.

Після завершення процесу укладання потрібно ретельно заповнити кожен шов між плитками. Так ви зможете запобігти попаданню води під доріжку або майданчик. В іншому випадку матеріал постійно буде схильний до впливу вологи, появи грибка і плісняви. Для заповнення швів можна застосовувати пісок (для кольорових плиток) або спеціальні сухі суміші (для сірих плиток).

Причини виникнення дефектів

З часом доріжки з тротуарних плиток поступово руйнуються, але в кожному окремому випадку тимчасовий період може сильно відрізнятися. Якщо дотриматися технології укладання, то майданчик зможе прослужити десятки років. Але багато власників приватної нерухомості скаржаться, що доріжки з тротуарної плитки руйнуються вже через 2-3 роки після укладання. Існує кілька причин такого дефекту:

  • недостатня товщина піщаної подушки або її відсутність;
  • відсутнє армування під час заливання бетонної основи;
  • використовується щебінь для укладання тротуарної плитки великих фракцій, який практично неможливо добре ущільнити;
  • неписьменно продумана система водовідведення;
  • куплена плитка не здатна витримати навантаження, яке на неї діє.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Youtube