(067) 218-99-88   
(093) 069-22-53
Щебенево-піщана суміш (ЩПС)
07.03.2023 0

Щібенково-піщана суміш (ЩПС) Нерудний будівельний матеріал складається з гранітного відсіву та щебеню різних фракцій. За допомогою ЩПС створюють міцні, довговічні та рівні поверхні із щільною структурою. Таке покриття витримує тривалу дію вологи, тривалі механічні навантаження та значні перепади температур. Також будматеріал часто використовується у будівництві, для ландшафтних робіт, благоустрою територій.

ЩПС утворюється в результаті подрібнення граніту, шляхом якого отримують щебінь та гранітний відсів. Вони проходять процедуру дроблення та сортування за фракціями, просіювання та очищення від сторонніх домішок та сміття. Пропорції щебеню та відсіву бувають різними, проте із вмістом щебеню не менше 20%. ЩПС — оптимальний матеріал для облаштування автомобільних доріг. Суміш такого виду підходить абсолютно для будь-яких видів робіт – використання її у дорожньому будівництві не має обмежень. Суміш поділяється на кілька видів, популярні фракції:

Суміш щебенево-піщана виготовляється з дотриманням вимог стандарту. Він включає такі фактори, як коефіцієнт вмісту сторонніх домішок, пил або глина (не більше 4%) та радіоактивне тло. Крім того, ДСТУ на ЩПС визначає й інші параметри, а саме:

  • склад ЩПС – може складатися з певного переліку гранітного щебеню;
  • міцність – залежить від породи матеріалу. До найміцнішого відносять граніт;
  • морозостійкість
  • рівень водопоглинання;
  • фортеця

Для транспортування мають значення такі характеристики, як насипна щільність ЩПС та маса. Питома вага ЩПС може змінюватися в залежності від коефіцієнта водопоглинання, тому що навіть мінімальний показник здатний сильно вплинути на кінцевий результат. Ці параметри залежать від розміру фракції і чим менше зерна, тим щільність і вага вище.

Якщо суміш призначається для виробництва бетону, такі властивості як насипна щільність і питома вага визначають необхідну кількість цементу. Таким чином коефіцієнт ЩПС визначає кінцеву якість виробленого бетону, характеристики конструкцій, так само як витрати на транспортування.

Для дорожнього будівництва має високе значення форма щебеню та лещадність, тобто утримання голчастих та пластинчастих зерен. Обережність не повинна бути більше 15%. Оптимальним варіантом є укладання ЩПС кубовидної форми, оскільки вона дозволяє добре ущільнити матеріал, уникнути утворення порожнин, які згодом призводять до деформацій полотна, появи тріщин та скорочення терміну експлуатації дороги.

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Youtube