(067) 218-99-88   
(093) 069-22-53
Чому не можна купувати підозріло дешевий пісок із неперевірених джерел?
07.03.2023 0

Одна з великих екологічних проблем при видобутку є незаконний видобуток піску. Крім відсутності ліцензії на реалізацію цієї сировини, недобросовісними природокористувачами наноситься непоправна шкода природі. У процесі незаконного видобутку загальнодоступних корисних копалин порушується технологія рекультивації, яка потрібна для того, щоб зберегти структуру ґрунту у вихідному стані. Нерідко відновлювальні роботи взагалі не ведуться.

Незареєстровані точки видобутку піску не оподатковуються через відсутність у базі даних. Державою проводяться заходи щодо пошуку таких точок та їх ліквідації, але це не зупиняє людей, які бажають легкої наживи.

Розкопані кар’єри часто використовуються для поховання сміття, чиї токсичні виділення через неправильну переробку відходів отруюють ґрунт і прилеглі водойми.

Що спричинить купівлю недобросовісно здобутого піску?

Відсутність правильної обробки сировини та порушення технології її видобутку не дозволяє Вам купити пісок високої якості. Це спричиняє, окрім спонсорування нечесних постачальників, ризик прискореного руйнування збудованих будівель під час використання низькосортної продукції. Також Ви можете напоротися на залишки та суміші різних видів піску з різним розміром частинок та різними домішками. Але ще гірша ситуація, це великий вміст глини, так звана супісок. Супесь – це склад з глини та піску. При цьому вміст глини знаходиться в межах від 3 до 10% усієї маси. З усіляких глинистих грунтів супесь є непластичним матеріалом. Супесь відрізняється від суглинку низькою здатністю і пористістю, що несе, а від піску — тим, що краще тримає форму і має зв’язувальні властивості.

Якщо об’єднати всі мінуси, які існують через неліцензійний видобуток піску, можна дійти висновку, що через цю діяльність страждає не лише кишеня покупця. Неякісність сипучого будматеріалу, що купується, стане помітна в найкоротші терміни. А завдані шкоди природі залишить руйнівний слід у глобальній екології.

Перераховані мінуси можна об’єднати в загальний список шкоди, завданої недобросовісним видобутком піску:

  • удар по екології країни;
  • неякісний будматеріал, а то й зовсім не застосовується для Ваших цілей
  • наявність токсичних та небезпечних домішок
  • відсутність оподаткування.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Youtube