(067) 218-99-88   
(093) 069-22-53
Пісок для бетону – який краще використовувати?
07.03.2023 0

Чи можете ви уявити сучасне будівництво без бетону? Завдяки винаходу штучного каменю стало можливим зведення великих та міцних будівель з високим рівнем пожежної безпеки.

У рідкій формі бетон дуже пластичний. Використовуючи спеціальні опалубки, з нього можна створювати складні форми. Після застигання матеріал набуває високої міцності.

Склад бетону

Для виробництва бетону використовують кілька компонентів:

 • В’язка речовина, в більшості випадків ця роль відводиться цементу.
 • Щебінь.
 • Вода.
 • Пісок.

Від різновидів та пропорцій складових у розчині безпосередньо залежать технічні характеристики готових виробів та сфера їх застосування. Сьогодні ми вивчимо питання, який пісок потрібний для бетону.

Різновиди сипучого матеріалу

Пісок буває натуральним та штучним. У будівництві використовуються обидва види. Пісок та гранітний щебінь виконують роль структурного каркасу. Завдяки їх наявності згодом відбувається рівномірний розподіл внутрішньої напруги, забезпечується довговічність та міцність конструкцій. Пісок заповнює порожнечі, що виникають між щебенем. Взаємодіючи зі склеюючими компонентами (вода та цемент), він забезпечує виготовлення суміші із щільною та рівномірною структурою.

Існує кілька основних критеріїв оцінки піску. Багато залежить і від місця видобутку. Походження визначає склад та важливі характеристики.

Річковий пісок

Матеріал видобувається з дна водойм за допомогою землесосних пристроїв. Після висушування виробник отримує однорідні за кольором піщинки. Переваги:

 • Висока щільність осідання.
 • Мінімальний відсоток глинистих домішок.
 • Однорідність.
 • Гладка поверхня.

Якщо сировина видобувається із самого дна річки, у ньому присутні оксиди кремнію та заліза. Найчастіше частки відносяться до фракції середнього розміру.

Сфера застосування цього виду сипучого матеріалу дуже широка. Згідно з технологічними вимогами, рекомендується використовувати річковий пісок для бетону з підвищеними характеристиками вологостійкості. Також він підвищує рівень міцності та зменшує руйнування внаслідок перепадів температур.

Морський пісок

Його видобуток пов’язаний із застосуванням витратних технологій. На підвищення собівартості впливає і необхідність додаткового очищення від крупинок черепашок і дрібних частинок каменю. За властивостями морський пісок багато в чому схожий на річковий. Але висока вартість не сприяє його популярності.

Кар’єрний пісок

Цей сипкий матеріал має найвищий попит. Причина популярності полягає у кращому співвідношенні ціни до якості. Але цей різновид осадової породи відрізняється високим відсотком глинистих і вапнякових домішок.

Якщо ви плануєте використовувати кар’єрний пісок у будівництві, обов’язково враховуйте спосіб його видобутку та виробництва. Для виготовлення бетонних сумішей підходить тільки намивний сипучий матеріал. Він видобувається за допомогою гідромеханічного обладнання. Технологія дозволяє прибрати домішки та звести їх кількість у складі до 1%.

штучний пісок

До штучного піску відносять гравійний та кварцовий пісок. Сипучий матеріал виробляється шляхом подрібнення породи подрібнюючими установками. Він відрізняється хімічною нейтральністю та відсутністю домішок. Сфера застосування кварцового піску – скляна промисловість, фільтрувальні установки. У будівництві його рекомендується вибрати як посипання для м’якої покрівлі. Кварцовий пісок часто використовується в облаштуванні поліуретанових, епоксидних та наливних полімерних підлог.

вибір піску по фракції

Головна характеристика – модуль крупності частинок. Розрізняють кілька фракцій:

 • Великий (від 2,5 мм).
 • Середній (від 2 до 2,5 мм).
 • Дрібний (від 0,7 до 2 мм).

Модуль крупності частинок визначається способом просіювання піску через спеціальне сито. У процесі виробництва бетону для зниження собівартості та досягнення оптимальної густини рекомендується використовувати різні фракції. Наприклад, ви можете комбінувати крупнозернистий пісок вознесенський великозернистий пісок вознесенський та частинки з розмірами 15 або 07 мм. Причина такої технологічної вимоги – піщинки однієї фракції погано скріплюються між собою. Порожнечі, що утворилися, заповнить склеювальна суміш. Але це призведе до підвищення собівартості готової конструкції.

Від модуля крупності частинок багато в чому залежить марка суміші:

 • Для бетона М200 і нижче достатньо середньої фракції .
 • Для зведення фундаменту рекомендовано пісок з розміром частинок від 1,5 мм до 3,5 мм.
 • Для виготовлення бетону марки М 350 і вище необхідно використовувати велику фракцію (2,5 – 3,5 мм).

Який пісок краще для бетону

Крім описаних вище характеристик, слід враховувати й інші критерії. Вимоги до піску виготовлення кожної марки бетону відбиваються в нормативних документах. Частину показників можна визначити лише в лабораторних умовах. До них відносяться:

 • Хімічний та мінеральний склад. Від цього залежить довговічність бетону та його здатність протистояти зовнішнім факторам.
 • Вологість. Ця характеристика показує необхідну кількість води для приготування консистенційної суміші.
 • Коефіцієнт пористості. Цей показник демонструє здатність піску та виготовленого з нього бетону вбирати вологу.
 • Насипна щільність. Оптимальне значення – не більше 1,3-1,9 т/куб.м. Якщо показник менший, у піску присутні домішки. Надмірна насипна щільність свідчить про надлишок вологи.

На будівельному майданчику можна перевірити об’ємну вагу. Цей показник демонструє кількість домішок. Зважте 1 м? вологий пісок. Якщо результат вбирається у 1800 кг, маса домішок відповідає нормі.

У звичайних умовах можна перевірити рівень вологості. Нормою є показник не більше 5%. Візьміть жменю та піску і добре стисніть його. Якщо грудка не розвалюється, рівень вологості перевищений. Використовуйте для приготування суміші менше води.

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Youtube