(067) 218-99-88   
(093) 069-22-53
Пропорції сипких матеріалів для виготовлення бетону
07.03.2023 0

Професійні будівельники знають, що за самостійного приготування неможливо отримати бетонний розчин заводської якості. Однак, не завжди є можливість замовити бетон із заводу, а в деяких випадках процес будівництва взагалі виключає використання готового розчину. Матеріал доставляється на будмайданчик у бетонозмішувачі відразу у великому обсязі, що тягне цілий ряд вимог до приймання та його заливки, а іноді потрібно приготування невеликої кількості із застосуванням бетономішалки.

Часто єдиним виходом стає приготування бетону своїми руками безпосередньо на місці проведення робіт. Оптимальне співвідношення компонентів у бетоні залежатиме від необхідної марки міцності та якісних характеристик основних інгредієнтів. Замовляючи бетон на заводі, клієнт відразу вказує необхідну марку і на цьому питання якості розчину вважатимуться вирішеним. Однак, самостійно замішана суміш матиме необхідні показники тільки в тому випадку, якщо були дотримані правильні пропорції для приготування бетону конкретної марки.

Середнє співвідношення, яке відразу назвуть більшість робочих – це 1:3:5, що означає на 1 частину цементу, слід брати 3 частини піску та 5 частин щебеню. Вода додається в залежності від марки міцності цементу, що використовується і необхідної марки міцності бетону. Так, для отримання бетону М200 із цементу М400 на 1 частину цементу слід брати 0,63 частини води. Це співвідношення називається водоцементним і доступним для різних марок у відповідних таблицях. Однак, якщо пісок, привезений на будмайданчик занадто вологий, води може знадобитися менше.

Для точного визначення пропорцій бетону для фундаменту або для вимощення, по-перше, потрібно бути впевненим відповідно до цементу марки, вказаної на упаковці. Крім того, слід враховувати вологість піску та порожнечу щебеню. Все це може призвести до пропорцій 1:2:4, замість стандартних 1:3:5 і знизити водоцементне співвідношення з табличних 0,63 до 0,5. Практика показує, що для отримання якісного бетону заданої міцності найчастіше доводиться брати саме пропорції 1:2:4. Цифри вказуються в об’ємному відношенні, таким чином їх можна приймати як залежність об’єму компонентів у відрах: на 1 цебро відро 2 відра піску і 4 відра щебеню. Води на таку кількість сухих компонентів потрібно від піввідра до 2/3 відра. Саме такий обсяг компонентів оптимально підходить на 1 заміс для бетономішалки на 150-180 літрів. Щоб отримати точні цифри на 1 м3, розрахуємо скільки літрів кожного компонента потрібно, виходячи з нашої пропорції 1:2:4 і водоцементного співвідношення 0,63. У такому разі на 1 куб розчину піде 82,5 літра води, 131 літр цементу, 262 літри піску та 524 літри щебеню. 1 л піску важить у середньому 1,6 кг, 1 л цементу – 1,4 кг, 1 л гранітного щебеню також 1,4 кг. Таким чином, для взятих пропорцій на 1 м 3 розчину цементу піде 183,4 кг, піску 419,2 кг, а щебеню 733,6 кг.

У нашій компанії Ви можете замовити як готовий бетон різних марок, так і сипучі матеріали для його самостійного приготування (пісок, щебінь і цемент).

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Youtube