(067) 218-99-88   
(093) 069-22-53
Правильний вибір типу та марки цементу
07.03.2023 0

Зазвичай будівництво неможливо уявити без застосування цементу. Це обов’язковий компонент різних розчинів і сумішей для бетонів, штукатурних робіт і т. д. Ви не знайдете сучасну будівлю, побудовану без застосування цементу. Цемент – це основна сполучна ланка в розчині. Від марки цементу залежить марка майбутнього бетону. Багато хто помиляється, вважаючи цемент самодостатнім матеріалом для приготування бетонної суміші, проте без піску і щебеню матеріал не набуває необхідної міцності і легко деформується. Тому будьте уважнішими, читаючи різні форуми. Для правильного підбору цементу необхідно відштовхуватися від призначення бетону. Залежно від призначення розчину застосовують різні види цементів.

 

Найпоширенішими класами цементів є:

 

Портландцемент (ПЦ I) – найпоширеніший вид цементу. Свою назву отримав від острова в Англії. Він широко застосовується у всіх країнах і займає 60% ринку. Застосовувати його рекомендується при будівництві монолітних та збірних конструкцій із бетону та залізобетону; Використовуючи його, можна виробляти кладочні та оздоблювальні розчини, тротуарну плитку, монолітні бетони та стінові блоки. Марки М 400 та М 500 підійдуть для виготовлення розчинів у переважній більшості випадків;
Портландцемент із добавками (ПЦ II). Як добавки використовують вапняк, шлак, пуццолану, золу-віднесення. Для розуміння, яка добавка входить до складу суміші, на упаковці за позначенням типу цементу пишуть букву: І – вапняк, Ш – шлак і т.д. Але є ще одна літера, що позначає кількість клінкеру: А – клінкеру 80 %, Б – 65 %.
Шлакопортландцемент (ШПЦ III) – твердіший вид цементу. Це суміш із портландцементу та шлаків (позначення А – до 35 %, Б – до 20 % у складі). Їх часто застосовують у будівництві підводних споруд, оскільки цемент не набухає у воді. Для штукатурних та інших будівельних розчинів теж підходять. Однак, шлакопортландцемент погано себе проявляє за низьких температур і за умов зволоження та висушування.
Пуцолановий портландцемент (ПЦЦ IV). Для його виробництва застосовують велику кількість мінеральних добавок. Особливість цього виду цементу – первинне твердіння швидше і краще здійснюється у вологому середовищі, а потім може продовжуватися на повітрі. У зв’язку з цим, пуцолановий цемент найкраще застосовувати при зведенні гідротехнічних (барж, шлюзів, портів) та підземних (тунелі, шахти) споруд.
Портландцемент, що розширюється (РПЦ). Його особливість у тому, що при застиганні цементного каменю відбувається збільшення його обсягу. Такі характеристики знайшли застосування при ремонті великих залізобетонних конструкцій і будівель з каменю;
Глиноземистий та високоглиноземистий. Дуже швидко твердіє та витримує температуру до 1700 градусів. Чудово показує себе, якщо потрібно виконати термінові роботи з періодом застигання 1-7 днів, у тому числі у воді. Підходить для відновлення мостів, завдань, морських будівель (добре поводиться в морській воді).

Марки цементу та їх застосування:

Марка міцності – М300, М400, М500, М600, що визначає міцність на стиск цементного продукту віком 28 діб. Існує кілька марок цементу, що застосовуються в різних сферах будівництва:

М400 – для залізобетонних конструкцій збірного та монолітного типу;
М500 – найкращий варіант для заливання тротуарів, фундаментів, бетонних конструкцій, гідротехнічних споруд;
М600 – для конструкцій з високою якістю споруди;
М700 – для міцних бетонів, створення дуже великих конструкцій.
Замовити цемент та супутні матеріали для виробництва бетону (пісок, щебінь, відсів) ви можете зв’язавшись з нами.

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Youtube