(067) 218-99-88   
(093) 069-22-53
Основні технічні характеристики при виборі піску
07.03.2023 0

Пісок – найпопулярніший будівельний матеріал, про який, здається, відомо все. Він входить до категорії осадових гірських порід. У сучасному будівництві пісок є незамінним матеріалом, але є параметри, які треба враховувати під час виборів піску для будівництва.

Модуль крупності (Мк) – це умовне вираз розміру крупності піску. За розміром модуля крупності пісок можна умовно розділити основні групи: великий (2,5 – 3), середньої крупності (2 – 2,5), дрібний (1,5 -2). При будівництві необхідно знати модуль крупності, тому що від цього показника залежатиме обсяг споживання води при приготуванні розчину та загальна витрата сполучного матеріалу. Також модулем крупності визначається сфера застосування піску для будівництва.

Щоб розрахувати цей параметр піску виконуються такі операції: один кілограм сухого піску просіюють через сита з діаметрами осередків: 0,1; 0,3; 0,65; 1,25; 2,5; 5мм. Потім зважуються залишки окремо у кожному ситі. За цією методикою проводять розрахунки та визначають значення модуля крупності. Чим нижче значення модуля, тим вища водопотреба суміші. При розрахунках важливо враховувати форму зерна піщинок.

Дрібний пісок використовується у виробництві цементних розчинів та цегли. Дрібні піски мають в одиниці об’єму більшу кількість контактів, ніж більші піски, але «кожне зерно в них скріплюється з іншими меншими зв’язками. Внаслідок чого структура виходить менш міцною та жорсткою. Дуже дрібний пісок застосовується у виробництві будівельних дрібнодисперсних сумішей. Для виробництва бетону високих марок та залізобетонних конструкцій, а також бордюрів, тротуарної плитки, колодязних кілець стандарти вимагають використовувати пісок великий та середньої крупності.

Залежно від модуля крупності пісок поділяється на такі типи:
• понад 2,5 (велика зернистість) – рекомендований для виготовлення бетонних сумішей класу В25;
• від 2,0-2,5 (середні частки) – допускається використання у бетонах В15 і вище;
• від 1,5-2,0 (дрібні зерна) – застосовується для виготовлення бетону при будівництві підводних частин мостових конструкцій, при виготовленні цегли та цементних розчинів;
• між 1,5-1,0 (дуже дрібної фракції) – використовується переважно при виробництві будівельних дрібнодисперсних складів.

Крім модуля крупності будівельного піску, також варто звернути увагу і на інші параметри, які вказують можливості його застосування в певних областях. Це перелік, вказують у паспорті на матеріал, та становлять інтерес для замовника, оскільки за ними можна визначити придатність матеріалу для будівництва та відповідність ціні.

 

Коефіцієнт фільтрації – здатність пропускати через себе певну кількість води при її природному перебігу вниз;
гігроскопічність – здатність натягувати вологу. Залежить від природної вологості матеріалу, при цьому пересихання може призвести до зростання цього показника;
механічна міцність – показник, подібний до “марки міцності” щебеню. Показує здатність зерна не руйнуватися під впливом певної навантаженні;
об’ємно-насипна густина вказує на вагу піску в кубічному метрі. Зазвичай для природного будівельного піску відповідає показнику не більше 1500 кг/м куб.

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Youtube