(067) 218-99-88   
(093) 069-22-53
Основи будівництва під вітрогенератори
07.03.2023 0

Розвиток альтернативної енергетики йде семимильними кроками. Ключову роль цьому напрямі крім сонячних панелей грають вітрогенератори (ветряки). Вже як великі компанії використовують силу вітру щоб одержати електроенергії, а й багато приватники на присадибних ділянках. Вітрогенератор – пристрій для перетворення енергії потоку вітру в механічну енергію обертання ротора і перетворення її в електрику. Вітрогенератори можна розділити на три категорії: промислові, комерційні та побутові.

Усі вітрогенератори мають щоглу, яку, власне, і встановлюють вітрогенератор. Довжина лопаті (найбільшого компонента) може становити понад 50 метрів за вагою близько 10 – 12 тонн. Висота вежі вітряка – понад 70 метрів, а загальна висота конструкції – може бути понад 120м. Сумарна вага агрегату без фундаменту може становити 200 – 400 тонн. Втримати у вертикальному положенні таку високу конструкцію, як вітротурбіна, зовсім непросто. Розрахунок фундаменту дуже важлива частина при встановленні вітрогенераторів. Для такого відповідального будівництва необхідний надійний фундамент – з арматури великих діаметрів – 20-32 мм. На один фундамент може піти від 60 до 130 тонн арматури. Сталевий сплав робить установку міцною та стійкою до навантажень. І під дане будівництво може знадобитися близько 1000 кубометрів бетону, який має бути високої якості.

Фундамент для вітрогенератора – запорука стабільності та міцності масивної конструкції.

Основні етапи будівництва:

Викопують котлован
Засипають на дно щебінь або ЩПС шаром понад 15 см, щоб запобігти розмиванню конструкції дією ґрунтових вод.
Шар піску до 20 см покращить заземлення каркасу із металу.
Встановлюють нижню частину щогли (основу) на дно, щоб її верхня частина виявилася вище за поверхню грунту на 16 см.
Заливають шар високоякісного бетону.
Заливають бетоном частину ями, що залишилася, вичікуючи повного застигання 1 місяць. Якщо необхідно, щоб фундаменту не було видно, бетон доливають до рівня поверхні.
Так що для будівництва необхідно використовувати тільки якісні сипучі будівельні матеріали (пісок, щебінь, ЩПС). Замовити які Ви можете у нашій компанії.

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Youtube