(067) 218-99-88   
(093) 069-22-53
На що звертати увагу при виборі щебеню?
07.03.2023 0

Щебінь – універсальний матеріал, який сьогодні застосовується практично у всіх будівельних галузях. У тому числі і для заливання фундаменту, прокладання доріг, тротуарів. Готовий щебінь може мати різну фракцію. Розмір часток варіює від найдрібнішого – пилу або відсіву, до 7 ми і більше сантиметрів. Все залежить від того, який розмір потрібно замовнику.

Параметри вибору:

Розмір фракцій: 0-5 (відсів), 5-20, 20-40, 40-70 мм. Підбирається залежно від призначення щебеню;
Щільність: чим щільніший щебінь, тим менше він вбирає вологу. Такий матеріал буде менш схильний до руйнування в результаті температурних перепадів;
Морозостійкість: щебінь повинен прагнути ідеального показника морозостійкості – F300, де цифра позначає число циклів розморожування-заморожування;
Форма зерен (кубоподібна, неправильна, лещадна);
Радіоактивність нижче 370 кб/кг. Такий показник знаходиться в межах норми та відноситься до 1 класу радіоактивності.
Наявність сертифікату продукції.
Гранітний щебінь (щебеня) отримують з твердої гірської породи за допомогою підриву брили, подальшого дроблення і просіювання для відбору однакових фракцій.

Відсів щебеню 0-5 мм найчастіше називають гранітним відсівом. Найменша фракція з усіх, вартість якої дешевша за аналоги. Відсів граніту широко застосовується у різних галузях будівництва. З його допомогою виконується декоративне оформлення доріжок, перед укладанням плитки та для спортивних майданчиків. Цей варіант щебеню використовують при створенні асфальтового покриття, тротуарної плитки, замість піску або як дренаж. Підходить і для створення конструкцій із бетону з ідеально гладкою поверхнею.

Щебінь (5х20) фракції використовується для створення асфальтобетонної суміші. Розмір зерен є оптимальним для отримання найкращого зчеплення компонентів суміші. Використання щебеню наділяє бетон максимальною міцністю, допомагає сформувати бетонні блоки з гладкою поверхнею. Завдяки цьому стіни, підлога і стеля в новій будові вже не вимагають дуже ретельної підготовки до фінальної обробки шпалерами, плиткою або іншим декоративним матеріалом.

Середньофракційний щебінь (20х40) використовується при спорудженні доріг, як нижній прошарок асфальту. У будівельній промисловості він має великий попит. Його застосовують і в приватному, і промисловому будівництві. Під час створення подушки під залізницею, швидкісними автомагістралями та створення бетону для ЗБ конструкцій. Щебенем 20*40 можна виконувати облаштування стоянок, прибудинкових територій, ділянок для проїзду важкої будівельної техніки, фундаментних підстав. Якщо щебінь 20х40 мм буде кубоподібним, тоді з нею просто працювати, він швидко втрамбується. Якщо для фундаменту вибрати цей щебінь, він прослужить дуже довго. У нього будуть високі показники надійності та міцності. Його можна буде використовувати під великі приватні будинки, і під масивні багатоповерхові конструкції. Це найкраще рішення для ідеального фундаменту.

Великий фракційний щебінь (40х70) застосовується для формування подушок при спорудженні доріг або великих майданчиків. Підходить для створення каркасів та фундаментів. Щебінь представленої марки використовується в роботах з великими обсягами бетону, дорожньому будівництві, спорудженні будівель різного типу, будівництві залізничних колій, і навіть може виконувати функції фільтрувального елемента.

По якісні матеріали краще звернутися до фахівців. У нашій компанії Вам допоможуть з вибором, підберуть необхідні матеріали та за потреби організують доставку.

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Youtube