(067) 218-99-88   
(093) 069-22-53
Види піску для будівництва
07.03.2023 0

Пісок – це найбільш затребуваний будівельний матеріал, який використовується для проведення різних будівельних, оздоблювальних та монтажних робіт. Існує як природний натуральний пісок, що видобувається у природі відкритим способом, так і штучний матеріал, який виробляють шляхом подрібнення каміння. Багато хто вважає, що вибирати сипкий матеріал дуже просто, що можна замовити будівельний пісок, який використовується для будівельних робіт будь-яких видів. Але насправді така думка є неправильною, адже кожен сипкий виробіток має свої особливості застосування. Саме тому важливо знати, які існують види піску і для чого можна використати кожен із них.

Види піску

Існують такі види піску:

  • річковий;
  • кар’єрний;
  • морський;
  • чорний;
  • штучний.

Розглянемо особливості та характеристики різних видів піску.

Річковий

Такий виробіток видобувають із дна річкових русел. Матеріал має природну чистоту та гарні водопропускні якості. Розміри піщинок у разі складають від 0.3 до 0.6 мм.

Такий сипкий матеріал зазвичай використовується при приготуванні бетонного розчину, заливанні цементної стяжки, облаштуванні очисних фільтруючих систем, а також зведенні дренажних конструкцій. Потрібно враховувати той факт, що якщо ви використовуєте пісок для приготування бетонних сумішей, то потрібно регулярно перемішувати розчин, оскільки піщинки дуже швидко осідають на дно ємності. У середньому ціна доставки цього виду будматеріалу становить від 200 до 400 гривень за 1 кубометр.

Кар’єрний

Цей вид матеріалу видобувають у кар’єрах відкритим способом. Ця виробка трохи гірша за якістю, ніж річкова, оскільки в ній присутні різні включення у вигляді пилоподібних частинок і дрібних каменів. Кар’єрний пісок відрізняється більшими розмірами піщин, ніж річковий висип – їх діаметр варіюється від 0.5 до 3 мм.

Вихідна необроблена виробка може використовуватися при облаштуванні та заливанні траншей або як подушка під будь-які види фундаменту.

Кар’єрний пісок також буває митим та сіяним. У першому випадку після видобутку виробітку з кар’єру її промивають у великій кількості води, завдяки чому з неї вимивають глину та частинки пилу. Для очищення сіяного кар’єрного піску від твердих фракцій використовують спеціальні фільтруючі споруди, що підвищують якість сипучого матеріалу. Завдяки цьому його можна застосовувати для приготування кладки, штукатурного та фундаментного розчину, а також асфальтобетонної суміші. Приклад такого матеріалу є сіяний біляївський пісок.

Морський

Цей вид відноситься до нерудних корисних копалин, а видобувають його шляхом вилучення з морського дна. Для цього використовують спеціальні гідравлічні снаряди. У морському піску практично немає сторонніх домішок, оскільки природна сіль очищає вироблення.

Цей сипкий матеріал користується найбільшою популярністю серед приватних клієнтів та оптових замовників. Він є універсальним будівельним матеріалом, який використовується у різних сферах – від створення великогабаритних залізобетонних виробів до формування дрібнодисперсних сухих сумішей. Даний вид піску має унікальні характеристики, але він є дефіцитним продуктом, оскільки він не видобувається шляхом масового виробництва.

Будівельний

Багато хто вважає, що будівельний пісок є окремим видом виробітку, але насправді він вважається підвидом річкового та кар’єрного матеріалу. При видобутку з річкового дна можна постачати жовту та сіру висипку, а при кар’єрному способі видобутку – коричневий та жовтий пісок.

Чорний

Але в природі є і чорний піщаний виробіток, який відрізняється блискучою поверхнею, як у металу. Такий матеріал зустрічається у різних частинах нашої планети, а утворюється він під впливом унікальних геологічних процесів.

Цей вид корисних копалин включає темнокольорові важкі мінерали, з яких вимиваються світлі складові. Зазвичай цими мінералами служать гематит, магнетит та ільменіт. Такий пісок зазвичай має високу радіоактивність (від 50 до 300 мкР/год – іноді це значення може навіть перевищувати 1000 мкР/год). Цей факт виключає можливість використання корисних копалин у сфері будівництва.

Штучний

Якщо розглядати види будівельного піску, то варто згадати і про штучний сипкий матеріал. Річковий, морський, кар’єрний, чорний – це все природні копалини, що утворюються при природному руйнуванні гірської породи. Але сьогодні можна купити штучний пісок, який створюється шляхом дроблення мармурових, вапнякових і гранітних плит.

Але найбільшою популярністю та затребуваністю у сучасному будівництві користується кварцова піщана крихта. Вона виготовляється подрібненням та розсіюванням білих кварцових порід, доки не вийдуть однорідні фракції. Головною відмінністю штучного піску від природного вироблення є відсутність у складі включень та домішок – піщинки мають однорідну консистенцію. Ця перевага дозволяє максимально точно здійснювати розрахунки параметрів конструкцій, виготовлених на штучному кварцовому піску.

Даний матеріал відмінно підходить для створення декоративного та оздоблювального, зварювального розчину та для будівництва невеликих архітектурних скульптур.

Фракції піску

ДЕРЖСТАНДАРТ 8736-85 “Пісок для будівельних робіт. Технічні умови” встановлює чіткий поділ будівельного піску по крупності фракцій. При замовленні даного будівельного матеріалу важливо враховувати, який саме вид піщаного вироблення вам необхідний, адже чим дрібніші піщинки, тим вони вимагають більшої кількості води для їх змочування.

Можна виділити такі види будівельного піску:

  • дрібнозернистий: має розміри частинок від 0.3 до 1 мм, зазвичай використовують для приготування сухих бетонних сумішей;
  • середньозернистий (наприклад, вознесенський пісок): включає частинки до 2 мм у діаметрі; призначений для виготовлення цегли;
  • крупнозернистий: вироблення має частинки розміром до 4 мм, а використовується для виробництва залізобетонних виробів та приготування бетонного розчину.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Youtube